петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ѓоковиќ ќе стане татко

10309338_729721453747375_1366780148783434465_n

Поврзани вести

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ објави дека наскоро ќе стане татко, бидејќи неговата вереница Јелена Ристиќ е бремена.

“Драги мои пријатели, со мене проживеавте многу убави и тешки моменти во кариерата. Не можам да бидам посреќен бидејќи имам здравје, љубов и Бог ме благословил радосно со својата Јелена да очекуваме нов член на семејството”, напиша Ѓоковиќ на Твитер и на Фејсбук.

Минатата година тој се вери со својата долгогодишна девојка Јелена, а свадбата ќе биде ова лето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести