петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

И Ноле на мета на ИСИС во Лондон?

И Ноле на мета на ИСИС во Лондон?

И Ноле на мета на ИСИС во Лондон?

Поврзани вести

По крвавиот терористички напад во Тунис, каде мета на ИСИС беа англиските туристи, во Лондон веруваат дека на 10. годишнината од бомбашкиот напад во подземната железница може да се случи слично, а се стравува дека една од метатите би можело да биде и турнирот во Вимблдон, пишува Прес24.

Поради тоа полицијата најави досега невидени мерки на безбедност околу теренто на Вимблдон, каде круната во машката конкуренција ќе ја брани Новак Ѓоковиќ.

Далеку од тоа дека Ноле ќе биде единствен Србин на овој турнир, Тука се Јанко Типсаревиќ, Троицки, Зимонијиќ, Крајиновиќ, Ана Ивановиќ, Јелена Јанковиќ, Бојана Јовановски.

Најчитани вести