недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Ѓоковиќ стигна до полуфиналето во Мајами

2013 Australian Open - Day 3

Последни вести

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ во четвртфиналниот дуел на Мастерсот во Мајами го совлада Шпанецот Давид Ферер со 2:0 по сетови (7:5 и 7:5).

Со овој триумф, бранителот на трофејот се избори а пласман во полуфиналето каде го очекува меч со Џон Иснер.

Второто полуфинале на овој турнир го сочинуваат Томаш Бердих и Енди Мареј.

Најчитани вести