вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ѓоковиќ: Тенисот повеќе нема да ми биде приоритет

111

Поврзани вести

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, откри дека тенисот повеќе нема да биде негов приорите, туку здравјето на неговата сопруга Јелена и бебето кое е на пат. Поранешниот светски тениски рекет број еден истакна и дека планира да го промени својот живот, а отворено говореше и за идните планови.

“Мислам дека најубавата работа во светот е кога можете да го пренесете искуството на деца. Детето е најголемата среќа . За нас сега се се менува . Ќе продолжам да играм тенис , но мојот приоритет повеќе нема да биде да го удирам топчето , туку здравјето на Јелена и бебето кое го очекуваме, изјави Новак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести