петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Ѓорче, Бутел и Сарај утре без струја

struja

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре, 1 октомври без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Ѓорче Петров, Бутел и Сарај.

Ова се улиците каде ќе нема струја:

• Од 08.30 до 12.00 часот дел од ул.Злате Михјајлов (Опш.Ѓ.Петров)
• Од 08.00 до 15.00 часот улиците Душко Поповиќ , Томе Пуре, Боца Иванова, Бетовенова и Александар Бујнов (Опш.Бутел.)
• Од 08.30 до 12.00 чаасот ул Сиемеон Кавракиров бр.2 и 4.
• Од 090.00 до 15.00 часот с.Грчец ул 1,2,3 4 и 5 (Опш.Сарај)
• Од 09.00 до 15.00 часот нас.Кисела Јабука со ул. 2, 4, 6, 12, 14, и 16, (Опш.Ѓ.Петров).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести