недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ѓорче, Бутел, Сарај, Шутка утре без струја

nemastruja

Последни вести

Регионаниот центар за управување со кризи на град Скопје информира дека утре, вторник, без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Бутел, Ѓорче Петров, Сарај и Шуто Оризари.

Според РЦУК ова се улиците во кои ќе нема струја:

Од 08.30 до 14.30 часот улицата Хо-Ши-Мин во (Опш.Бутел)

Од 09.00 до 13.00 часот ул Ѓурчин Кокале, дел од ул. Радушка и дел од ул Црногорска (Опш.Ѓ.Петров).

Од 09.00 до 15.00 часот ул.Димче Мечето и ул Волт Дизни во (Опш.Шуто Оризари)

Од 09.00 до 15.00 часот во с.Грчец улиците 1, 2, 3 ,4 и 5. (Опш.Сарај)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести