петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Ѓорче денеска без вода

Vodovod-620x360

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради дефект без вода се останати дел од жителите на општината Ѓорче Петров.

Дефектот се случил на приклучната цевка на улицата Александар Македонски број 42 А, а поради него без водоснабдување во 11:55 часот останале жителите на улиците Александар Македониски, Браз Куле, Гостиварска и Жеденска.

Жителите од овие улици без вода ќе бидат до санирање на дефектот. Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ во моментов работат на негова санација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести