понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Ѓорческа елиминирана во првото коло во Анталија

лина

Поврзани вести

Одисејата на Лина Ѓорческа на фјучрсот во Анталија траеше многу кратко, откако загуби во првото коло од австриската тенисерка Марлис Шупер.

Австријката славеше со 2:1 (6:4, 3:6, 6:4), па така на Ѓорческа и останува да се бори за трофејот во двојки, каде настапува со романската тенисерка Диана Бузен.

Нивни противнички ќе биде украинската двојка Марина и Надја Колб.

Најчитани вести