среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Ѓорчев: Татковината е во сигурни раце, Груевски останува премиер

vlatkoooo-500

Поврзани вести

Драги наши граѓани во земјата и светот, она што можеме сега да го кажеме е следното – татковината е во сигурни раце. Никола Груевски останува премиер на Македонија. Ѓорге Иванов останува претседател на Македонија, изјави Влатко Ѓорчев од изборниот штаб на ВМРО ДПМНЕ.

Ќе ја почитуваме волјата на граѓаните како и да е. Во овие неколку денови и недели граѓаните на Македонија го дадоа одговорот за двата понудени концепти, концептот на проекти, на стабилност, а од друга страна сосема друг концепт на нашите политички противници. Стигна одговорот на граѓаните. Од сите општини на Македонија, села и градови- победа на Коалицијата за подобра Македонија, изјави Ѓорчев.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести