четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Ѓорѓиев ќе навива за Германија на Светското првенство во Бразил

Во пресрет на Светското фудбалско првенство во Бразил, кое започнува за два дена, владиниот портпарол, Алексадар Ѓорѓиев, доби прашање за кого тој ќе навива на претстојниот мундијал.

georgiev

Последни вести

Во пресрет на Светското фудбалско првенство во Бразил, кое започнува за два дена, владиниот портпарол, Алексадар Ѓорѓиев, доби прашање за кого тој ќе навива на претстојниот мундијал.

Ѓорѓиев во одговорот истакна дека тој ги поддржува балканските репрезентации кои учествуваат на мундијалот и дека му е многу жал што македонската фудбалска репрезентација не успеа да се квалификува на големо натпреварување од светски карактер.

„Јас навивам за Македонија и жал ми е што нашата репрезентација не учествува на Светското првенство, ги поддржувам балканските репрезентации, на Босна и Херцеговина, Србија, Хрватска, но оваа година навивам за Германија“, рече Ѓорѓиев.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести