петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 44

Ѓорѓиев одличен во победата на Париз против Фенербахче

gjorgiev-615x400

Поврзани вести

Македонскиот одбојкарски репрезентативец Никола Ѓорѓиев со 18 поени беше еден од најдобрите играчи во својот тим Париз на дуелот против турски Фенербахче.

Натпреварот се играше во рамките на Лигата на шампионите, а Париз славеше со 3:1 во сетови (25:18, 25:23, 23:25, 25:20).

На другиот дуел кој се играше во рамките на истата Е група, Белгород со 3:0 го совлада италијанскиот тим Кучина Лубе Банка.

Табела Е група:

1. Белгород 12
2. Фенербахче 4
3. Париз 4
4. Лубе Банка 4

Најчитани вести