вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Ѓукановиќ: НАТО е најдобра рамка за безбедноста на регионот

Milo-Djukanovic

Поврзани вести

Црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ изјавил дека НАТО претставува најдобра и најефикасна рамка за понатамошниот напредок за стабилноста и безбедноста, како на Црна Гора, така и на регионот, пренесе радио „Б92“.

„Не треба да заборавиме во каков регион живееме. Војуваа нашите дедовци, потоа нашите татковци, а и нашата генерација е сведок на војна. Не треба да дозволиме тоа да им се случи и на нашите деца“, изјавил Ѓукановиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести