Спорт

Ѓуровски договори средба со Горан Пандев

Ѓуровски договори средба со Горан Пандев

Новиот селектор на фудбалската репрезентација на Македонија, Бошко Ѓуровски, за познатиот спортски сајт “Екипа” изјави дека остварил телефонски контакт со поранешниот капитен на националниот тим, Горан Пандев и за време на разговорот била договорена средба во Македонија.

„Пандев одговори на мојот телефонски повик, се слушнавме и се договоривме да имаме средба во Македонија во наредниот период. Тој ќе дојде на одмор поради паузата во Калчото. Се уште сум на истиот став, дека Горан Пандев е идол на младите луѓе во нашата земја, тие го обожуваат и мислам дека треба да игра во националниот тим барем уште еден квалификациски циклус. Ќе разговараме, сакам да го слушнам и личниот став на Пандев, и всушност, се ќе зависи од него“, изјави за „Екипа“, Бошко Ѓуровски.