четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Ѓуровски договори средба со Горан Пандев

Новиот селектор на македонската фудбалска репрезентација договорил средба со Горан Пандев на која ќе се обиде да го убеди да се врати во редовите на репрезентацијата

sredba so pandev

Поврзани вести

Новиот селектор на фудбалската репрезентација на Македонија, Бошко Ѓуровски, за познатиот спортски сајт “Екипа” изјави дека остварил телефонски контакт со поранешниот капитен на националниот тим, Горан Пандев и за време на разговорот била договорена средба во Македонија.

„Пандев одговори на мојот телефонски повик, се слушнавме и се договоривме да имаме средба во Македонија во наредниот период. Тој ќе дојде на одмор поради паузата во Калчото. Се уште сум на истиот став, дека Горан Пандев е идол на младите луѓе во нашата земја, тие го обожуваат и мислам дека треба да игра во националниот тим барем уште еден квалификациски циклус. Ќе разговараме, сакам да го слушнам и личниот став на Пандев, и всушност, се ќе зависи од него“, изјави за „Екипа“, Бошко Ѓуровски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести