понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ѓуровски очекува позитивни промени во репрезентацијата

gurovski pozitivni promeni

Поврзани вести

Фудбалската репрезентација на Македонија веќе два дена се подготвува за утрешниот пријателски натпревар против селекцијата на Летонија, кој ќе се одигра на националната арена „Филип Втори” со почеток во 19 часот.

Новиот предводник на нашиот национален тим, Бошко Ѓуровски е свесен дека ова е еден нов почеток за репрезентацијата, дека повеќе го нема Горан Пандев и дека се можни многу позитивни промени.

„Ова е нов почеток за сите нас, прифативме голем предизвик и максимално треба да се посветиме на исполнување на обврските. Подготовките пред натпреварот претставуваат еден вид наше запознавање со играчите, пред се карактерно. Се надевам дека ќе ги прифатат моите принципи на работа, идеите ќе ги реализираме на терен и се надеваме на позитивни промени”, изјави Ѓуровски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести