среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Гласините се остварија – Циндриќ е нов ракометар на Вардар

cindric

Поврзани вести

Поранешниот ракометар на Металург Лука Циндриќ од идната сезона ќе го носи дресот на лутиот ривал Вардар.

За Лука Циндриќ и неговото преминување во Вардар се пишуваше пред неколку месеци, а како што пишува “Македонски спорт”, соработката е официјализирана вчера.

Лука Циндриќ ги решил административните работи со Металург, па како слободен играч се сели во црвено-црниот дрес.

Најчитани вести