понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Глумово и Матка денеска без вода

voda

Поврзани вести

Корисниците од населените места Глумово и Матка ќе останат без вода поради реконструкција на водоводната мрежа кај Амбулантата во селото Глумово.

Прекинот на вода ќе биде од 09:30 часот па се до завршување на реконструкцијата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести