недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Го фатиле како краде во автобус на ЈСП

krazba

Поврзани вести

Педесет и осумгодишниот Е.К. од Скопје доби кривична пријава  бидејќи е осомниен дека извршил џебна „кражба“ во ав) обус на ЈСП.

Пријавениот во вторникот со намера за себе да прибави противправна имотна корист во автобус на ЈСП бр.5 во задниот дел од автобусот го забележал оштетениот, се доближил до него и искористувајќи го неговото невнимание и гужвата во автобусот, со протнување на рака во задниот џеб од пантолоните на оштетениот  украл вкупно 1.770 денари, информираат од полицијата.

На пријавениот му е одредена мерка протвор во траење од осум дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести