вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 15

Го истепал и му нанел убод сред плоштад

НК за КР Радовиш поднесе кривична пријава против И.М. (47) од Радовиш поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

UBOD-NOZEM-400

Поврзани вести

Пријавениот на 15.09.2016 година околу 18.10 часот на ул. „Плоштад Слобода“ во Радовиш физички го нападнал А.Р., удирајќи го со тупаници во пределот на лицето. Кога оштетениот паднал на земја пријавениот со остар предмет му нанел убодна рана во пределот на стомакот. По ова А.Р. бил пренесен во Здравствен дом Радовиш од каде бил препратен на понатамошно лекување во Клинички центар во Штип.

Најчитани вести