недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Го истепале бидејќи ги фатил како му крадат ореви

poli

Последни вести

Жител на струмичкото село Ангелци бил крвнички претепан вчера од двајца кои ги затекнал како крадат ореви од негов орев, извести СВР Струмица. Полицијата поднела кривични пријави, но за разбојничка кражба, против тројцата осомничени за насилството – М.П. (23), О.П (38), Н.П (16), како и извештаи против две деца – на 14-годишна и на 12-годишна возраст.

Како што тврди полицијата, вчера З.Т. во својата нива ги затекнал 23-годишникот и 16-годишникот како крадат ореви, по што почнала расправија, а набргу пријавените заминале, но за кратко време се вратиле заедно со останатите против кои се поднесени кривични пријави и го претепале З.Т. со раце и со тврд предмет, нанесувајќи му притоа тешки телесни повреди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести