петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Го качил во автомобил, па го принудил да му најде пари

policiska kola

Поврзани вести

Дваесет и петгодишен радовишанец заработи кривична пријава за изнуда и противправно лишување од слобода, информираат од Министерството за внатрешни работи.

На 20-ти минатиот месец, 25-годишниот С.К. од Радовиш го повикал три години постариот К.С. од Струмица да се качи во неговото возило, а потоа заедно отишле во кафеаната на С.К.. Таму напаѓачот го внел К.С. во кујната, го принудил од мобилниот телефон да се јави на негови блиски роднини да му донесат пари.

По ова, истиот ден мајката на К.С. го пријавила случајот во полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести