среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 49

Го нападнале додека бил во своето возило и го ограбиле

На 03.10.2016 година околу 19.50 часот во Скопје на ул.„Босна и Херцеговина“ бб поточно на паркинг просторот пред железничка станица Скопје- Север, С.Д.(1995) од с.Арачиново додека бил во своето  патничко моторно возило „Голф 3 “.

500kradec_avtomobil

Поврзани вести

Mу се доближиле четири лица и без повод и причина две од нив физички го нападнале удирајќи го со тупаници, а останатите две го искршиле стаклото од совозачката врата. Потоа од седиштето одзеле мобилен телефон марка „Ајфон 6С“ и веднаш побегнале од лице место.

МВР денеска соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести