недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Го направи ли Оланд конечниот избор?

Оланд минатата недела ветил дека ќе разјасни која ќе биде неговата официјална придружба со оглед на тоа што на 11-ти март има закажано патување во САД.

oland

Поврзани вести

Францускиот претседател, Франсоа Оланд, наводно добил совет да биде „Претседател самец“ додека јавноста не ја подзаборави аферата.

Оланд наводно зборувал за крај на врската со првата дама Валери Трирвелер, со која бил девет години, откако беше откриена неговата афера со 41-годишната актерка Жули Гаје.

Британски „Дејли Телеграф“ информирал за можноста околу прекинот на врската на првата француска двојка повикувајќи се на извори од Елисејската палата.

Педесет и девегодишниот Оланд, кој има четири деца ос претходната партнерка, политичарката Сеголен Ројал, наводно добил совет да биде „претседател самец“, додека јавноста не ја подзаборави аферата. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести