петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Го ошамари детето и доби осум месеци затвор

Обвинителството побарало затворска казна од шест месеци, но судот му одредил повеќе поради претходни кривични осуди, вклучувајќи и еден за напад.

sud

Поврзани вести

Американскиот суд вчера го осуди на осум месеци затвор Џо Рики Хандлиј кој во октомври си ја призна вината дека во текот летото му удрил шамар на 19 месечно бебе, објавуваат локалните медиуми.

Обвинителството соопшти дека Хандли во февруари за време на слетување на авион најпрво на расна основа го навреди момчето кое е Црнец, а потоа го удрил и под окото.

Обвинителството побарало затворска казна од шест месеци, но судот му одредил повеќе поради претходни кривични осуди, вклучувајќи и еден за напад.

Неговиот адвокат изјави дека казната е диспропорционално голема.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести