недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Го туркал автомобилот за да запали и загинал

Патничкото моторно возило кое добило забрзување се превртело на левата страна каде се наоѓал Неде Ц. кој не успаеал да влезе во возилото и да го сопре движењето по надолниот пат.

policija-500

Поврзани вести

Утринава околу 07,00 часот, на регионалниот пат Струга-Дебар се случи несреќен настан во кој Неде Ц.(64) од с. Пискупштина им подлегнал на повредите во обид своето патничко моторно возило марка „Застава 750“ да го стави во погон туркајќи го преку регионалниот кон спореден пат надолу кон Глобочичкото езеро.

Притоа патничкото моторно возило кое добило забрзување се превртело на левата страна каде се наоѓал Неде Ц. кој не успаеал да влезе во возилото и да го сопре движењето по надолниот пат.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести