вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Го убил пријателот на кафе на Велигден

vinkovci-nasli-tijelo-muskarca-56-u-stanu-ubijen-je-nozem-504x335-20110835-20110829154733-83509272a07297e1bf98e0ddd9375628

Поврзани вести

Педесетгодишниот М.М. од Хрватска е убиен при престрелка во едно кафуле. Набрзо потоа полицијата го уапсила триесет и четиригодишниот Д.Г. од Ново Село, Винковци во Хрватска.

Кафулето било преполно. Гласната музика одеднаш ја прекинале пукотници од пиштол. Сите гости легнале на под или почнале да трчаат.

Покрај жртвата рането е уште едно лице, а уапсениот триесет и четиригодишен маж има дебело полициско досие.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести