вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Го удрил гром додека собирал печурки, починал на лице место

Со телесни повреди се здобило дванаесет годишно лице кое што е пренесено во Медицински центар Велес каде што му е укажана лекарска помош и е задржан на понатамошно лекување.

grom

Поврзани вести

Вчера во 13.45 часот, во атарот на селото Горно Јаболчиште, велешко,  Хасим Ф.(36) од село Г.Јаболчиште, додека собирал печурки од удар на гром починал на лице место.

Со телесни повреди се здобило дванаесет годишно лице кое што е пренесено во Медицински центар Велес каде што му е укажана лекарска помош и е задржан на понатамошно лекување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести