вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Го удрил со скутер, па го претепал

Најпрво го удрил со скутерот, а потоа и го претепал нанесувајќи му тешки повреди

policija1

Поврзани вести

Педесет и осумгодишен штипјанец со скутер удрил свој сограѓанин, а потоа и физички го нападнал, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Педесет и деветгодишниот С.Н. во штипската полиција пријавил дека бил удрен од скутер со кој управувал неговиот сограѓанин Д.Ј., по што тој паднал на земјата, а возачот на скутерот физички го нападнал, удирајќи го со клоци во пределот на телото.

На повредениот Н.С. му е укажана лекарска помош во штипската болница, каде му е констатирана тешка телесна повреда.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести