сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Го задушила своето бебе веднаш по породувањето

bebesko race

Поврзани вести

Триесет и четиригодишната Слаѓана Т. Од Цетиње е уапсена поради сомнение дека го задушила сопственото бебе веднаш по породувањето.

Таа се породила сама во сопствената куќа, бидејќи никој не знаел за нејзината бременост. Веднаш по породувањето таа го загушила бебето со крпа или раце.

Таа била приведена на 14 април кога бил откриен случајот, кога побарала лекарска помош поради здравствени причини. По сослушувањето од истражниот обвинител и бил одреден едномесечен притвор.

Обдукцијата треба да утврди на кој начин и точниот временски период бебето било убиено, односно колку минути по раѓањето.

Според првичните информации чедоморството се случило на 8 април, а злосторството е откриено кога Слаѓана поради здравствени проблеми побарала лекарска помош.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести