среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 40

Го запалил троседот и се сечел со скршено стаклено шише

Синоќа околу 18:10 часот во Штип во куќата сопственост на С.Д. (48), настанала расправија помеѓу истиот и неговиот син Д.Д. (25).

Поврзани вести

Во расправијата С.Д. земал нож со кој го бркал Д.Д., кој избегал, а С.Д. се вратил во куќата и го запалил троседот во дневната соба, искршил шише и се исекол по рацете, а потоа со такси возило се одалечил. Пожарот е изгаснат, оштетен бил мал дел од троседот. С.Д. е приведен во ПС-Штип каде му е извршено алкотестирање и констатирано е присуство на алкохол од 2,66 промили алкохол во крвта. С.Д. е задржан во просториите на ПС-Штип до негово отрезнување. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести