Магазин

Гоца Тржањ кажа „Да“ по вторпат

Гоца Тржањ кажа „Да“ по вторпат
Гоца Тржањ кажа „Да“ по вторпат

Српската пејачка Гоца Тржан се омажи за своето долгогодишно момче Раша Новаковиќ, кој е 14 години помлад од неа. Тој е и тапанар во бендот кој ја придружува на нејзините настапи. На венчавката присуствувале членовите на семејството и пријателите на невестата и младоженецот, а свеченоста е одржана во еден ресторан на Дедиње, дознава српски „Курир“.

стар

стр2

Гоца за свеченоста имала две вечаници. Нејзината ќерка Лана била деверуша, а младенците првиот танц го одиграле на песна од Стинг.

Воопшто немам трема пред свадбата. Јас сум повеќе возбудена пред моите настапи коишто ги имам деновиве. Раша и јас настапувавме пред некоја вечер, а и синоќа исто така имавме свирка, изјавила Гоца за српски „Курир“.

goca-trzan-rasa-novakovic

goca trzan