недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ

Свое обраќање на годишната конференција ќе имаат претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски.

vmro

Поврзани вести

Дваесет и трета годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи денеска во 13 часот, во Универзалната сала во Скопје.

posveteni

Свое обраќање на годишната конференција ќе имаат претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести