сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Годишна награда за најуспешно архитектонско дело за оваа година

gjorge-ivanov630

Поврзани вести

Претседателот Ѓорге Иванов, денеска ќе ја додели Големата годишна награда за најуспешно реализирано архитектонско дело во 2013 година.

Свеченото доделување на наградата, чиј покровител е претседателот Иванов, го организира Асоцијацијата на архитекти на Македонија.

Покануваме новинарски екипи во Музејот на град Скопје во 20 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести