среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Годишната плата на Камбиасо не е проблем за Чезли и Јунајтед

kambiaso

Поврзани вести

Аргентинскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Интер, Естебан Камбиасо, дефинитивно е најпогоден од поселдната изјава на новиот сопственик на „нероазурите”, индонезискиот бизнисмен, Ерик Тохир, кој пред неколку дена ги информирал своите фудбалери дека ниту еден играч нема да има поголема годишна плата од 2,5 милиони евра.

Искусниот играч за врска моментално заработува околу 4 мил. евра и поради таа причина веќе ги информирал клупските челници дека сака да си замине од „Џузепе Меаца” за време на зимскиот преоден рок.

Голем интерес за 33-годишниот Аргентинец веќе демострираа раководните лица на Манчестер Јунајтед и на Челзи кои се подготвени да му понудат 2-годишен договор и годишна заработувачка од најмалку 3,5 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести