вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Годишна изложба на ДЛУП

dlup 1

Последни вести

Во петок, 9 мај во 19: 30 часот во галеријата од НУЦК „Марко Цепенков“  ќе биде отворена годишната изложба на Друштвото на ликовни уметници од Прилеп.

Ќе се претстават 39 уметници членови на ДЛУП. Со изложбата ќе бидат одбележани пет години од постоењето на ДЛУП.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести