четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Новак Ѓоковиќ со синот во шопинг

Ѓоковиќ со синот во шопинг. Тенисерот објави фотографија на социјалните мрежи на која тој и малиот Стефан заедно пазаруваат.

novak

Поврзани вести

Ѓоковиќ со синот во шопинг. Тенисерот објави фотографија на социјалните мрежи на која тој и малиот Стефан заедно пазаруваат.

Освен што има успешна кариера тенисерот Новак Ѓоковиќ одлично се снајде и во улогата на татко, а со фотографиите со синот Стефан постојано ги воодешува своите обожаватели на социјалните мрежи.

Ѓоковиќ со семејството

Ѓоковиќ со семејството

Најдобриот светски тенисер секој слободен момент го користи за да биде заедно со синот и со сопругата Јелена. Кога нема работни обврски тенисерот го започнува утрото со прошетка заедно со неговите најмили.

Неговата широка насмевка покажува дека Ноле навистина ужива во миговите поминати со семејството, а секако, тука најголема улога игра синот Стефан.

Новак заедно со семејството се прошета во Њујорк, а своето одушевување сакал да го сподели со обожавателите, па затоа на социјалните мрежи се пофали со нова фотографија.

Новак Ѓоковиќ со синот во шопинг

Новак Ѓоковиќ со синот во шопинг

Познато е дека Ноле има смисла за хумор, па така ги насмеа сите со една симпатична фотографија. Тој позираше заедно со Стефан во една продавница пред полицата за здрава храна, а коментарот под фотографијата насмеа многумина:

-Жал ми е малечок, неможеме се да пробаме. Освен ако сакаш да не ставиш во незгодна ситуација – му појаснува трпеливо таткото, а голем број обожаватели на Новак искоментираа дека ова е нивната најубава фотографија.

Најчитани вести