понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

„Гол пиштол“ се враќа на големото платно

nakedgun

Поврзани вести

Легендарниот детектив Френк Дребин, кој во серијалот филмови „Гол пиштол“ го играше урнебесниот  Лесли Нилсен, се враќа на големото платно.

Во таа улога ќе влезе Ед Хелмс, а сценариото ќе го пишуваат Томас Ленон и Р. Бен Гарант кои ги напишале „Ноќта во музејот“ и „Рено 911“.

Студиото “Paramaunt” најави дека од франшизата „Гол пиштол“, која започна во 1988 година, очекува многу.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести