Магазин

Голем божикен хороскоп: Каков ќе ви биде денешниот ден таква ќе биде цела година

Голем божикен хороскоп: Каков ќе ви биде денешниот ден таква ќе биде цела година

Погледнете каков ќе ви биде денешниот ден. Според народните верувања, каков ќе ви биде денешниот ден – таква ќе ви биде целата година.

Овен

Денес претставниците на овој хороскопски знак воглавно ќе бидат меѓу пријателите, иако ќе им годат бројните контакти со разните луѓе што ќе ги сретнат во текот на денот, како на работен, така и на приватен план. Работата помалку ќе бе притиска но сега сте пред крајот на поголемиот дел од обврските. Од утре веќе ќе може да очекувате помирно темпо и нагласување на другите настани. Денес само треба да издржите и да го завршите поголемиот дел од обврските.

Бик

Кога станува збор за вас, најверојатно денес ќе се фрлите на трошење. Со оглед на тоа дека моментално ви тргна на финанскиски план, ќе можете малку да здивнете. Ако се земе во предвид вашиот хедоснистички став и апетит, најверојатно себе си ќе си дозволите лековита шопинг турнеја по бутиците и дрогериите, а нема да изостане ниту гурманското уживање со пријателите во  некој од вашите омилени ресторани.

Близнаци

Вие сте расположени за нови потфати на сите полиња. Проблемот е што физички не сте подготвени да издржите толкави напори. Од една страна чувствувате дека имате голем број нови идеи и планови, а од друга страна пак ви недостига малку повеќе енергија. Марс во знакот на Јарец ви помага, но и ви одмага. Токму тој влијаеше врз тоа премногу да трошите и да се расфрлате на неважни работи па сега се осеќате уморно. Треба да поработите на вашата физичка кондиција.

Рак

Уморни сте…