вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Голем број граѓани во Струга му дадоа силна поддршка на Иванов

miting struga 567

Поврзани вести

Над девет илјади лица попладнево се собраа во централното градско подрачје на Струга со цел да му дадат поддршка на претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и владејачката коалиција „За поодбра Македонија“.

Караванот митинзи започна вчера со масовниот митинг во Охрид каде што присуствуваа околу 50 илјади граѓани.

Овие митинзи се одлична можност, но и начин граѓаните одблизу да се запознаат со претседателскиот кандидат, неговата програма, планови и цели, а од друга страна и да ја изразат својата поддршка за престојните претседателски избори.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести