Магазин

Голем неделен хороскоп: Што ве очекува до 13-ти јуни?

Голем неделен хороскоп: Што ве очекува до 13-ти јуни?

Прочитајте што ве очекува во текот на наредните седум дена на работното место, во љубовта, дали ќе се сложувате со домашните, како ќе ве служи здравјето и дали сега е вистинското време да инвестирате.

Овен

oven-znak-1Работа – Во моментов тешко ви паѓа да работите во заворен простор. Соработката со лицата што имаат поинаква визија за бизнис кај вас буди амбиција и вие самите нешто да промените и да побарате работа што повеќе одговара на вашите најдлабоки желби. Одговорни сте и сакате секоја задача да ја завршите на најдобар можен начин. Нови можности за промени ќе ви се отворат кон крајот на месецот. Можна е соработка со Водолија или со некоја влијателна Скорпија.

Љубов – Венера во ретото поле носи можност за запознавање со некоја личност што одамна ви се допаѓа. Искористете ги поволните астролошки аспекти. Ако сте во подолга врска, вооружете се со трпение.

Здравје – Чувајте се од вирусни инфекции.

Бик

bik-znak-1Работа – Мошне сте ангажирани на сите полиња. Меркур во вашиот знак ви внесува нова динамика во бизнис активностите. Одлично сте организирани, но затоа што не стигате се сами да направите, побарајте помош од соработниците. На бизнис план можна е промена и враќање на старите, добро изгазени патеки. Време е за поволно решавање на проблемите со кои што досега не сте успеале да се изборите. Внимавајте во сообраќајот доколку одите на бизнис патување.

Љубов – Жедни сте за љубов и никогаш не се предавате кога станува збор за емоциите. Ако досега бевте во врска што не  ве задоволуваше, време е да свртите нов лист.

Здравје – Позитивното расположение позитивно влијае и вашата здравствена состојба.

Близнаци

bliznaci-znak-1Работа – Младата Мeсечина во вашио знак носи голем број активности на бизнис план. Ќе морате да работите многу повеќе ако сакате да се изборите за подобар саус. Оние што мора да решаваат некои правни проблеми, би требало да водат повеќе сметка за документите, особено во периодот помеѓу среда и петок. Можна е соработка со странство преку личност во знакот Срелец, Водолија или Близнаци.

Љубов – Поради нагласеното неразбирање на парнерот, ваѓаа врска е на раб на опстанок. Бидете потолерантни. Ако сакате да ги зачувате добрите односи, побарајте сове од експерт. Доколку сте слободни, очекувајте додоворување од личност во знакот Риби, Рак или Скорпија.

Здравје – Ве мачи постојана болка во грбот.

Можеби ќе ве интересира и ова:

Голем месечен хороскоп за јуни: На повидок се нови врски

За другите хороскопски знаци повеќе на следните страници…