петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Голем пад на температурата, можни врнежи од снег

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Утринската до минус еден, а дневната ќе достигне до два степени.

snegulka

Поврзани вести

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневната од минус два до четири степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Утринската до минус еден, а дневната ќе достигне до два степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести