четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ФОТО: Голем пожар во Аеродром

Весникот „Дневник“ повикувајќи се на изјави од очевидци, пишува дека вчерашниот пожар во Аеродром, кој избувна на првиот кат од зградата почнал од терасата. Некои од нив се сомневаат и дека е подметнат.

Пожар во Аеродром, фото: „Дневник“

Пожар во Аеродром, фото: „Дневник“

Поврзани вести

Еден стан изгоре, а најмалку три се оштетени во големиот пожар во Аеродром. Пожарот вчера избувна во т.н. сини згради, а за среќа во него нема повредени.

Некои се сомневаат дека големиот пожар во Аеродром е подметнат

Пожар во Аеродром

Пожар во Аеродром, фото: „Дневник“

Весникот „Дневник“ повикувајќи се на изјави од очевидци, пишува дека вчерашниот пожар во Аеродром,  кој избувна на првиот кат од зградата почнал од терасата. Некои од нив се сомневаат и дека е подметнат.

Сопствениците на станот кои биле видно вознемирени и во шок, изјавиле дека на терасата чувале спрејови кои од топлината би можело да се запалат.

Спречено уништување на повеќе станови

Инаку, благодарение на брзата интервенција на пожарната служба пожарот беше изгаснат, а беше спречено уништување на повеќе станови.

Исто така, за многу кусо време на терен беше и полицијата која спроведе истрага. Пожарот го зафатил станот на првиот кат во т.н сини згради.

Најчитани вести