вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Голем пожар во автокампот „Андон Дуков“ во Охрид

pozarnikari

Поврзани вести

Голем пожар пред малку избувна во близина на автокампот „Андон Дуков“ во Охрид, објави А1ОН.

Според првичните неофицијални информации гори трската во езерото. Освен тоа запален е и помал објект како и неколку бунгалови во самиот автокамп.

Стариот пат од Охрид за Струга е затворен а на терен се неколку противпожарни возила.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести