петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Голем пожар во Њујорк,повредени 29 луѓе

Њу Јоршките градски власти соопштиле дека во големиот пожар кој утринава избил на Статен Ајленд, една од петте градски области во ЊуЈорк, се повредени 29 луѓе , пренесоа медиумите.

3955_1345702912

Последни вести

Њујоршките градски власти соопштиле дека во големиот пожар кој утринава избил на Статен Ајленд, една од петте градски области во Њујорк, се повредени 29 луѓе , пренесоа медиумите.

Во соопштението на њујоршката пожарникарска служба се наведува дека меѓу повредените 19 пожарникари и 10 граѓани, чии повреди се и лесни и тешки пренесува телевизијата АБЦ. Скоро сите се префрлени во болница, но никој од нив не е во животна опасност.

На дојавата за големиот пожар кој во 10.00 часот по полноќ избил на Статен Ајленд, на локацијата се испратени околу 200 пожарникари.

Оганот потполно ги проголтал трите двоспратници, рекол портпаролот на пожарникарската служба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести