среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Голем пожар во Париз: Уништени два ката од зграда

pozar- pariz

Поврзани вести

Голем пожар избил доцна синоќа по локално време во североисточниот дел на Париз.

Во несреќата, во која што се уништени третиот и четвртио кат од зградата, на површина од околу 1.000 метри квадратни, немало жртви, но имало многу чад и остар мирис, кој што брзо се раширил низ делови од градот.

„Голема површина, два ката по 500 метри квадратни, се зафатени со пожарот, но нема жртви“, објаснил еден француски пожарникар.

Остриот мирис ги загрижил жителите кои масовно ги повикувале службите за спасување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести