среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Голем пожар во скопската населба Циглана, изгореа 20 куќи

Дваесет куќи изгореа во голем пожар кој што два часа по полноќ избил во скопската населба Циглана.

pozar

Поврзани вести

Повредени нема, но причинета е значителна материјална штета. Пожарникарите заедно со жителите го гаселе пожарот но пламените јазици брзо се ширеле низ куките кои се речиси залепени една до друга, јави „Канал 5“.

Граѓаните кои останаа без своите домови со солзи во очите за „Канал 5“ раскажаа за страшната случка и паниката која настанала кога среде сон биле разбудени со веста дека пожарот се наближува до нивните домови.

Ги земале децата веднаш излегле од куќите и како што раскажуваат, не успеале дури ни облека со себе да земат.

Се прашуваат каде ќе ја минат ноќта бидејќи пожарот целосно ги опустошил нивните домови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести