вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Голем пожар во термоцентрала во Грција

termocentrala_pozzar

Последни вести

Во големиот пожар што избувнал денеска во темоцентралата кај градот Птолемаида во северна Грција најмалку две лица се повредени, пренесе МИА.

Повредените работиници се пренесени во болница, но засега нема информации за нивната здравствена состојба.

Претставник на раководството на централата соопшти дека пожарот избувнал во призмејето на четвртиот блок на комплексот, каде што се наоѓа електричното напојување.

Причините за пожарот засега не се познати. Веднаш по избувнувањето на огнот сите вработни во централата биле евакуирани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести