вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Голем пожар во Загреб за време на концерт

Причините за пожарот се’ уште не се утврдени

pozar zagreb

Поврзани вести

Голем пожар избил доцна синоќа за време на концерт во oбјектот на Автономниот културен центар „Медика“ во Загреб, но нема информации за повредени.

Во гаснење на пожарот, кој избувнал на покривот од зградата под се’ уште неутврдени околности, учествувале 25 пожарникари со шест противпожарни возила.

Во моментот на пожарот во и пред клубот имало околу 500 лица, пренесуваат хрватските медиуми.

Во истиот овој објект имало пожар во март 2011-та година кога клубот го запалил пијан гостин. Тогаш изгоре голем дел од инвентарот во клубот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести