вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Голем собир на ВМРО-ДПМНЕ во СЦ „Борис Трајковски“

vmro-dpmne1_1111

Последни вести

ВМРО-ДПМНЕ в недела, во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе одржи голем собир на граѓани, на кој се очекува да се обрати премиерот Никола Груевски, пишува весникот „Дневник“.

Настанот е резултат на иницијативата на повеќе општински комитети на ВМРО-ДПМНЕ, како резултат на последните случувања во земјава.

Граѓаните ќе може да ги слушнат ставовите на партијата за поевќе актуелни теми, а ќе бидат претставени и планови за следни активности.

Најчитани вести