недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Голема акција на МВР и во Брест

pol_akcijaaa

Последни вести

Во текот на целиот вчерашен ден голема полициска акција се одвиваше во реонот околу селата Малино и Брест, на самата граница со Косово. По акцијата во Малино, полицијата се префрлила во Брест каде што исто така се вршеле претреси, пишува Press24.mk.

Според првичните информации пронајдена е поголема количина оружје. Станува збор за автоматски пушки, митралези, снајпери, пиштоли и муниција. Покрај ова, најдени се и радиостаници како и униформа со знаци на УЧК.

Од МВР денеска потврдија дека спроведуваат голема акција, но не откриваат повеќе детали.

фото: emagazin.mk

Најчитани вести