среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ФОТО) Голема акција во Пазарна инспекција: Се апсат инспектори

Се апсат инспектори кои ја злоупотребиле својата службена должност.

policaec

Поврзани вести

Екипи на Крим полиција, Алфи и и службеници од Одделот за стопански криминал при Министерството за внатрешни работи во моментов спроведуваат голема акција во Пазарна инспекција.

pazarna1

Според информации на Нетпрес се апсат инспектори, за кои постојат сомнeвања дека незаконски ја извршувале својата работа.

alfizaparzna

Од Министерството за внатрешни работи најавија повеќе информации во текот на денот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести