Македонија,Крими хроника

(ФОТО) Голема акција во Пазарна инспекција: Се апсат инспектори

(ФОТО) Голема акција во Пазарна инспекција: Се апсат инспектори

Екипи на Крим полиција, Алфи и и службеници од Одделот за стопански криминал при Министерството за внатрешни работи во моментов спроведуваат голема акција во Пазарна инспекција.

pazarna1

Според информации на Нетпрес се апсат инспектори, за кои постојат сомнeвања дека незаконски ја извршувале својата работа.

alfizaparzna

Од Министерството за внатрешни работи најавија повеќе информации во текот на денот.